Słowo Przełożonego Generalnego

Poznań, 8 września 2017 r.

 

Zaproszenie Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego

na 32. Jasnogórskie Czuwanie w intencji polskiej emigracji i jej duszpasterzy

Już trzydziesty drugi raz pragniemy stanąć na Jasnej Górze za wałami, o które od wieków kruszą się najazdy na wiarę naszego Narodu.  Z tętniącym sercem będziemy przesuwać się przed Cudownym Obrazem, z którego Królowa Polski mile spogląda na nas dobrymi, macierzyńskimi oczyma, by polecać Jej polskich emigrantów i ich duszpasterzy (por. Sługa Boży Kardynał August Hlond).

Serdecznie zapraszam na tegoroczne czuwanie, które odbędzie się w dniach 20/21 października 2017 r. (piątek/sobota) pod hasłem:  „Płyną z rąk Matki Bożej Częstochowskiej strumienie łask przez ziemię polską i tam, gdzie biją polskie serca”.

Słowa te wypowiedziane w kwietniu 1966 r. w Bazylice Gnieźnieńskiej przez Sługę Bożego ks. Ignacego Posadzego, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego i założyciela Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej nabierają szczególnego znaczenia dzisiaj,
w kontekście 300-lecia koronacji Jasnogórskiego Obrazu.

My chrystusowcy chcemy dołożyć i naszą rocznicę – 85 lat istnienie naszego Zgromadzenia. U stóp Matki będziemy prosić, by strumienie łask płynące z Jej rąk, rozlały się szeroko na tych, za których się będziemy modlili, a nas utwierdziły w czynieniu wszystkiego, czego oczekuje od nas Syn Maryi Jezus Chrystus.

Niech noc czuwania przyczyni się do tego, że środowiska polonijne i ich duszpasterze, a także my wszyscy będziemy tworzyli „Żywą Koronę Maryi”.

Do zobaczenia przed Obliczem Tej, która dana jest nam jako „przedziwna pomoc i obrona”.


ks. Ryszard Głowacki SChr

przełożony generalny